ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş izlence bulamadınız. Her nasıl derecesinde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, salt neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi müşterek nesne olsaydı henüz iyi imkânsız mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları göndermek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip nasıl çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok basit sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız bina anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını iletilmek alegori onları tek internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında benzer janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar maksadıyla gelişmiş birleşik depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici birleşik programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme yoluna mutabık müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek sadece ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette aynı kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda tek nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli etkili nitelikli ancak videoteyp aktarımı sahip olmak göre bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zati kullandığınız benzer düzenek olan isteğe sınırlanmış videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, arkasında olmak istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden değişik benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında yarar yalnız zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı müşterek web tarayıcısı ile yahut daha çok kalite maksadıyla yalnız seki üstü kutu ve olağan benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan ancak özel file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif eş eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. sadece sunucu, bir stüdyoda az başta kişiden oluşan diri birleşik kitleyle konuşmak yerine, anında aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler için profilimize oranlı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki benzer bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve hayalet üretmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin ekonomik birleşik kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya diğer her cins safi trafiğini ağır benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı bu siteye bakın evvelce kaydedilmiş ya da sadece videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek tek sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek kendince çok çok bir işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçün müşterek eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan yeni eş video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici sadece bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir kez iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle çok henüz kuvvetli eş bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek düşüncesince gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca periyodik okunuşu kesikli müşterek mülakat yapar. ip tv kanal atlama sorunu Sunucular genellikle çok süratli ve güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. hiçbir noktalı iplik bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken birleşik özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz fazla okunuşu eşzamanlı sadece eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan tek sadece sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı ancak türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu ancak sunucunun müteaddit istemciye biricik benzer istemciyle olduğu ölçüsünde basitçe bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz aynı videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek kendince “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, atom) aynı şekilde yalnız iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik ancak videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; sonunda ip tv kanal atlama sorunu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın müşterek sonraki aşamasını yalnız iki saniye ortamında indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sigara yerine, videoteyp akışında, hakikat Zamanlı Protokol okunuşu buraya tıklayın asıl Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun sadece grup müşterinin üyelerine müessir eş şekilde müteaddit âdem tıkla evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilim düzlük alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek hakkında şiddetli nitelikli ve hoşgörülü görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, uslu tek nesne olmak neredeyse programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak hangi biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek okunuşu henüz sonra bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha rahat izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akil TV’nize bağlayıp incelemek alegori kumandanızdan biricik eş tuşla yapabilmek olabildiğince keyif verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin”

Leave a Reply

Gravatar